Lékaři stávkovat nebudou. Petr Fiala jim zase něco slíbil. Oni teď poslouchají jako malé děti

Lékaři stávkovat nebudou
Napsal/aIvana
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Je vidět, že naši lékaři nemají svou vlastní hlavu a jen straší. Ještě včera tvrdili, jak budou stávkovat, protože se jim nelíbí pracovní podmínky, které jsou pro ně v Česku vytvořené. Dnes zase změnili názor, protože jim premiér nasliboval hory a doly.

Je to opravdu výsměch, ale měnit názory ze dne na den je opravdu ostuda. Navíc to není ani 24 hodin, co lékaři a lékařská komora slibovala, jak budou stávkovat. Všichni se dušovali, že situace v Česku se nedá vydržet, a proto teď budou stávkovat. Jenže Petr Fiala zazpíval pohádku a ono je vše zase jinak.

Lékaři stávkovat nebudou

Lékaři se tak rozhodli, že se budou chovat jako poslušní pejsci a stávkovat nebudou. Prozatím premiérovy sliby vyslyšeli a zřejmě si myslí, že konečně bude po jejich. Tak to ale není, Petr Fiala se snažil pouze zastavit problém, který by nastal, kdyby lékaři začali stávkovat. Kdyby vláda tuto situaci řešit chtěla, tak už to udělá dávno. Nebude to však řešit na poslední chvíli, jak se říká – za pět minut dvanáct.

„Abychom našli správný technický mechanismus, aby se podařilo je dostat skutečně do platů a mezd, a v jaké struktuře budou rozděleny,“ řekl premiér. Ale to jsou podle některých jen holé sliby, které nic nezaručují. „Chtěl bych vyzvat lékaře, aby v následujících víkendových dnech tu péči o pacienty zajistili,“ řekl Přáda.

Výsměch všem

A jak jim řekli, oni udělali. Lékaři zřejmě nemají vlastní rozum a neustále se musí řídit tím, co jim řeknou druzí lidé. Od tak studovaných lidí je to naprosto trapné a směšné zároveň. „Já jsem se do jednání vložil ve chvílí, kdy se ukazovalo, že by se od 1. prosince to řešení pravděpodobně nenalezlo,“ dodal Fiala. Zatím ale nechce vyzvat lékaře, aby vzali výpovědi přesčasové práce zpět. „K odvolání té akce dojde až ve chvíli, kdy si definitivně podepíšeme konkrétní body v těch příštích dnech,“ dodal zástupce České lékařské komory s tím, že se zatím jen čeká.