Horor na Staroměstském náměstí. Lidé padali jako švestky. Turisté si stěžují a my máme mezinárodní ostudu

Horor na Staroměstské náměstí
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

V neděli večer došlo na Staroměstském náměstí v Praze k vážným problémům. Podle všeho začali lidé z ničeho nic padat jako švestky. Policie nic nedělala a čekala, jak se celá situace bude vyvíjet i nadále. Stal se z toho mezinárodní malér.

V neděli odpoledne došlo v Praze k opravdu velkému problému. Lidé, kteří se rozhodli, že navštíví adventní trhy totiž nevěděli, co je čeká. Kromě toho, že zde bylo přeplněno, došlo i k vážné kolizi. Ta se postupně změnila v drama a lidé se báli, aby se dostali zdraví domů.

Horor na Staroměstské náměstí

Teploty totiž k večeru stoupaly až na mínus 5 stupňů a chodníky začaly ve velkém namrzat. Ze Staroměstského náměstí se tak během několika málo minut stalo jedno velké kluziště. To, co začalo jako večer plný smíchu a radosti, se rychle změnilo v chaos a neštěstí kvůli silné námraze. Autentická videa získaná serverem PrahaIN.cz ukazují pády a bezmoc turistů, kteří se snažili vzájemně pomáhat a opustit místo.

Podle nočního recepčního hotelu v centru, Petra Sochaře, bylo mnoho lidí zraněno, přičemž zejména Japonky byly velmi rozrušené. „Byl jsem u toho, nevěřil jsem, co se děje,“ řekl noční recepční hotelu v centru metropole. „Hlavně Japonky brečely, že si budou stěžovat, potom se volala záchranka,“ popsal naší redakci. A to byl asi největší kámen úrazu. Naštvané Japonky, které z toho udělají mezinárodní ostudu. Za celou situaci je zodpovědné město Praha, které zavčasu neposypalo své chodníky. Měli totiž podle všeho předvídat, že budou chodníky namrzlé, protože předpověď ČHMÚ hovořila jasně.

Nikdo však nic nedělal, a tak došlo k několika pádům a vážným zraněním. Dramatickou situaci potvrdila i pražská záchranka. „Jako každý rok jsme měli i letos na Staroměstském náměstní sanitku jako asistenci při rozsvěcení vánočního stromu. Během této akce jsme skutečně na náměstí ošetřili asi deset osob. Z toho jsme devět odvezli do zdravotnických zařízení s úrazy způsobené pády na zledovatělém povrchu,“ řekla Jana Poštová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města.

Foto čtenář PrahaIN.cz