FOTO: Na Šumavě začalo sněžit, Martin na bílém koni dorazil. Tolik sněhu v listopadu ještě nebylo

Martin na bílém koni dorazil.
Foto webkamery Horská Kvilda, webkamery Ski&Bike Špičák
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Na svatého Martina zima chod svůj začíná, na svatého Martina bývá dobrá peřina. A toto tradiční české pořekadlo se vyplnilo. Konečně sněží a Martin na bílém koni opravdu dorazil. První vydatná sněhová nadílka se objevila i na Šumavě. Podívejte se sami, kolik sněhu opravdu napadlo.

Martin na bílém koni dorazil

Jak se říká, Martin jezdí na bílém koni. Ačkoliv v nížinách přijel spíše na blátě, na horách bílého koně nezapomněl. České hory konečně pokryla první vydatnější sněhová nadílka a vypadá to, že není v tomto týdnu poslední. Pokud si chcete sněhu užít, neváhejte vyrazit na hory.

,,Ranní srážky přinesly na Šumavu poprašek nového sněhu. Sněhové vločky se nicméně mohou občasně vyskytovat v Čechách i v nižších partiích – hranice sněžení bude během dne kolem 600 m,” uvádí Český hydrometeorologický ústav.

První letošní sněhuláci

Vypadá to, že nejen na Šumavě, ale také v okolí Krušných hor a v Krkonoších by ještě během noci na sobotu mohlo napadnout přibližně 10 centimetrů nového sněhu. Lidé se tedy mají na co těšit. Pokud nevíte, co v neděli odpoledne dělat, můžete s dětmi vyrazit na hory, aby si užili svou první sněhovou nadílku.

,,Než se v pondělí opět oteplí a sníh roztaje, můžete zítřejší převážně slunečný den využít k výletu do hor a postavit si prvního letošního sněhuláka,” dodávají meteorologové. Tak co, kdo z vás vyrazí postavit si svého prvního sněhuláka? O fotografie se můžete podělit s naší redakcí, která je ráda ukáže svým čtenářům.