Důrazné varování od meteorologů. Žene se na nás pohroma, lidé by vůbec neměli chodit ven, auta by neměla jezdit

Důrazné varování od meteorologů
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Podle ČHMÚ se na Česko žene další apokalypsa. Tentokrát v podobě silného větru, který v následujících hodinách udeří na Českou republiku. Proto také bylo vydáno důrazné varování, aby se lidé raději nepohybovali venku a zůstali doma.

To, co se na nás žene, je opravdu vážné. Meteorologové to neberou na lehkou váhu a okamžitě vydali výstrahu, která nás upozorňuje na to, co nám hrozí. Bude to opravdu zlé a je lepší, když nikam nebudeme chodit. Kdo musí jet autem, měl by být opatrný, protože silnice mohou namrzat, silný vítr poláme stromy a mohou tak nastat velké komplikace v dopravě.

Počasí v nadcházejících dnech nebude příliš příjemné. Očekává se silný vítr s rychlostí až 70 km/h, který může způsobovat problémy jak řidičům, tak chodcům, a to i kvůli možnému výskytu náledí. Meteorologická varování před silným větrem jsou v platnosti do středečního večera pro většinu České republiky. Experti předpovídají, že tyto dny budou nejvíce větrné z celého totoho týdne.

Důrazné varování od meteorologů

,,Během středy se rozfouká čerstvý západní až severozápadní vítr a v nárazech bude dosahovat kolem 70 km/h. Na většině území Čech bude ve večerních hodinách slábnout, na českomoravském pomezí a v západní části Moravy a Slezska bude těchto nárazů místy dosahovat i v noci na čtvrtek a ve čtvrtek přes den. K večeru bude vítr slábnout,” informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Lidé by se měli pořádně připravit. Silné poryvy větru mohou totiž lámat stromy a působit komplikace v dopravě. ,,Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií,” radí meteorologové.

foto ilustrační