Děsivá srážka vlaků v České Třebové. Vlaky vypadaly jako domino, jeden člověk se zranil – FOTKY

Děsivá srážka vlaků v České Třebové
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Takovou nehodu naše železnice ještě nepamatují. Srážka nákladních vlaků způsobila, že byla kompletně zablokovaná hlavní trasa na Českou Třebovou, šest vagonů je rozbitých a jeden člověk se vážně zranil.

Něco takového se na české železnici ještě nestalo. Srazily se dva nákladní vlaky, které značně poškodily koleje. Vagony byly rozházené po celé ploše kolejí, doprava byla zastavena a došlo ke zranění strojvedoucího. Podle všeho se tato nehoda stala kolem šesté hodiny ráno. 

Děsivá srážka vlaků v České Třebové

„Na místo vyrazila profesionální jednotka z Ústí nad Orlicí a jednotka Správy železnic Česká Třebová. Dle prvotních informací o počtu zraněných se mělo jednat o dvě osoby, ale zraněná byla jedna osoba, kterou si do péče ihned po příjezdu převzala zdravotnická záchranná služba,“ informoval Jakub Mačát z HZS Pardubického kraje. Podle informací ČRzpráv se jednalo o zraněného strojvedoucího. 

A jak k této nehodě došlo? Podle všeho za to může nepozornost a selhání lidského faktoru. Strojvedoucího nákladního vlaku Pn 54812 měl podle všeho projet na červenou a minul návěstidlo, kde v ten moment svítil zákaz jízdy. Vyšetřování je prozatím ve svých počátcích a nikdo nechce sdělovat žádné bližší informace. „Zahajujeme vyšetřování této mimořádné události,“ potvrdil šéf inspekce Jan Kučera.

Foto: HZS