V pátek 17. listopadu nás čekají demonstrace a výrazná dopravní omezení. Na co se připravit?

Demonstrace a omezení
Foto: Wikimedia Commosns
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Kromě toho, že se 17. listopadu slaví státní svátek Den boje za svobodu a demokracii, se musíme připravit na značná dopravní omezení související s oslavami. V řadě velkých měst dojde k protestům a protestním shromážděním, což výrazně naruší běžný provoz.

Demonstrace a omezení

Především obyvatelé Prahy se budou muset připravit na výraznější omezení v dopravě. Především kvůli akci Korzo Národní bude od čtvrtka 16. listopadu na celé Národní třídě platit zákaz stání. Toto místo se o půlnoci pro osobní a motorovou dopravu zcela uzavře.

Hlavní město očekává, že se právě v pátek 17. listopadu do ulic vydají nejen lidé, kteří oslaví Den svobody a demokracie, ale také ti, kteří budou chtít protestovat. Protestů bývá každý rok ohlášeno více než 1000. To však podle Magistrátu nikdy není zcela konečné číslo. Lidem je doporučeno, aby se vyhýbali větším skupinkám lidí a nejlépe zůstali doma.

Tramvajová doprava

Výraznějších změn se dočká i pražská MHD. Podle Dopravního podniku hlavního města Prahy se toto přerušení bude týkat linek  2, 9, 18, 22, 23 a 42.

  • Linka číslo je v úseku Národní divadlo – Palackého náměstí vedena odklonem přes zastávku Jiráskovo náměstí.
  • Linka číslo 9 je v úseku Anděl – Lazarská vedena odklonem přes zastávky ZborovskáJiráskovo náměstí Myslíkova.
  • Linka číslo 18 je v úseku Národní divadlo – Albertov vedena odklonem přes zastávky Palackého náměstí a Výtoň.
  • Linka číslo 22 je v úseku Malostranská – Karlovo náměstí vedena odklonem přes zastávky StaroměstskáKarlovy lázněNárodní divadlo (na nábřeží), Jiráskovo náměstí Palackého náměstí.
  • Linka číslo 23 je ve směru od Královky ze zastávky Újezd odkloněna přes zastávky Anděl Na Knížecí do obratiště Smíchovské nádraží.
  • Historická linka číslo 42 je ze zastávky Lazarská vedena odklonem přes zastávky Karlovo náměstí, Moráń, Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí, Národní divadlo, Karlovy lázně, Staroměstská.

Omezení se budou týkat nejen dopravy, ale i pěších chodců na Václavském náměstí v centru Prahy. Zde právě 17. listopadu od brzkého rána proběhne řada akcí, které výrazně omezí dopravu a pohyb osob. Na místě bude na celé dění dohlížet i Policie ČR. K uzavírce horní části Václavského náměstí dojde v pátek 17. listopadu od 12:00 do 24:00 hodin, doprava zde bude převedena do parkovacích pruhů.