Aktuální FOTO: Dálnice D10 je uzavřena. Mohou za to tři nehody, na místě je naprostý chaos a nedoporučují se žádné cesty

Dálnice D10 je uzavřena
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

V pondělí ráno došlo na dálnici D10 k naprostému chaosu. Na místě totiž havarovala tři vozidla, která rázem zablokovala celou dopravu. Situaci navíc komplikuje sněžení a vítr. Kdo nemusí, ať nejezdí. Co se přesně stalo?

Na dálnici D10 došlo k dvěma dopravním nehodám na 43. kilometru ve směru z Turnova na Prahu nedaleko Mladé Boleslavi. V důsledku těchto nehod, při kterých havarovala tři vozidla, z toho jedno skončilo na střeše, je dálnice částečně uzavřena. Podle policie na místě nehody nejsou hlášeni žádní zranění.

Omezení provozu na dálnici se podle webu dopravniinfo.cz odhaduje až do 11:35 hodin. V obou směrech se tvoří kolony, protože řidiči zpomalují v místě nehody. Od 8. hodiny byl zprůjezdněn levý jízdní pruh, ale s částečným omezením se musí počítat až do 11 hodin.

Dálnice D10 je uzavřena

Podle policie došlo k první nehodě tak, že osobní auto narazilo do předmětu, který vypadl z jiného vozidla na dálnici. Auto se po nárazu převrátilo na střechu a skončilo mimo dálnici. Krátce poté došlo k další nehodě, kdy se v levém jízdním pruhu srazilo osobní auto s dodávkou. Obě nehody se naštěstí obešly bez vážných zranění. Jak uvedl náš redaktor, který byl na místě už kolem 6:59, když právě byl na cestě do práce, situace byla ze začátku velmi chaotická.

„Událost máme hlášenou v 6:36, šlo o dvě dopravní nehody, osobní auto nejprve narazilo do předmětu spadlého na dálnici a skončilo v příkopu na střeše, záhy poté došlo ke srážce osobního auta s dodávkou v levém pruhu u středových svodidel,“ řekla mluvčí policie redakci.

Redaktor dále uvedl, že první auto narazilo do skříně nebo jiného kusu nábytku, který pravděpodobně vypadl z jiného vozidla během rychlé jízdy po dálnici. Po nehodě zůstaly části nábytku rozházené po silnici. Zatímco levý jízdní pruh byl již otevřen, práce v pravém jízdním pruhu, včetně vyproštění vozidel a úklidu, potrvají přibližně do 11 až 11:30 hodin. Řidiči by měli počítat s pomalým rozjížděním kolon a celé dopoledne očekávat zdržení v provozu.

foto IZS