Česká televize zase bodovala. Nejúspěšnějším pořadem víkendu se stal Smysl pro tumor a Peče celá země

Česká televize zase bodovala
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Česká televize zase bodovala. Svým divákům totiž nabídla pořady, které se jen tak nevidí. U diváků měli úspěch pouze dva pořady, které se dostaly na přední příčky sledovanosti. Tohle je absolutní úspěch.

Novinky České televize bodovaly ve víkendovém vysílání a obsadily přední příčky sledovanosti. Nadprůměrný zájem zaznamenal první díl seriálu Smyslu pro tumor, který si nenechalo ujít 1,27 milionu diváků. Sobotní premiéru třetí řady Peče celá země sledovalo u obrazovek 1,13 milionu dospělých. Diváky zaujalo také hudební drama Il Boemo nebo dokument Dalibor Janda – oheň, voda, vítr.

Česká televize zase bodovala

Očekávanou nedělní novinku Smysl pro tumor sledovalo přes 1,27 milionu diváků při podílu na sledovanosti 32,47 %. Zásah se vyšplhal na 1,61 milionu lidí u obrazovek. Dramatický příběh mladého medika se tak stal nejen pořadem nedělního večera, ale také nejvyhledávanějším pořadem celého víkendu. Nadprůměrný zájem zaznamenala ČT u mladých diváků mezi 15 až 24 lety.

Pečte teď! Přesně takový pokyn od moderátorů slyšeli diváci během prvního dílu třetí řady soutěže Peče celá země. Dohromady dvanáct soutěžících se ucházelo nejen o přízeň porotců, ale také o sympatie 1,13 milionu diváků 15+ a dalších 80 tisíc dětí. Jedná se tak o nejsledovanější první díl v porovnání s předchozími dvěma řadami. Oblíbené pekařské klání sledovaly převážně ženy a děti, největší zájem panoval v oblasti severovýchodních a východních Čech.

Sledovanost byla veliká

Páteční televizní premiéru hudebního dramatu Il Boemo si nenechalo ujít 739 tisíc diváků, při podílu na sledovanosti 21,33 % a stalo se tak nejsledovanějším titulem pátečního večera. Film vyprávějící příběh skladatele Josefa Myslivečka vyhledávaly výrazně více ženy, nadprůměrný zájem zaznamenala Česká televize mezi diváky z Prahy a jihovýchodu republiky.

Sobotní dokument na Jedničce věnovaný výrazné osobnosti tuzemské populární hudby Daliborovi Jandovi sledovalo 742 tisíc diváků, při podílu na sledovanosti 20,55 %. Program ČT1 uvede dnes v pondělí 8. ledna od 21:25 hodin další premiéru, a to sice druhou řadu satirického seriálu Dobré ráno, Brno!

Všechny odvysílané novinky nabízí iVysílání České televize: ceskatelevize.cz/ivysilani

foto Česká televize