Autobus se studenty havaroval. Hasiči museli rozbít okna, na místě bylo několik zraněných – FOTKY

Autobus se studenty havaroval
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Středeční výlet se nejmenované střední škole nepovedl. Na zledovatělé silnici řidič autobusu nezvládl řízení a sjel do příkopu. Dveře zůstaly zaklíněné a hasiči museli rozbíjet okna.

Dopravní nehoda se stala ve středu ráno na velmi namrzlé vozovce u Rejchartic na Šumpersku. V autobuse cestovalo 49 studentů a pedagogové. „Autobus sjel do příkopu, kam se částečně převrátil tak, že nebylo možné otevřít žádné dveře,“ uvedla mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová. Podle dostupných informací bylo na místě celkem 49 studentů, tři učitelé a jeden řidič. Všichni zůstali v autobuse zaklínění. Na místo vyrazilo několik desítek hasičů. 

Autobus se studenty havaroval

„Jelikož hrozilo převrácení vozu, cestující rozbili okna, vytvořili si tak únikové cesty a postupně se dostali ven ještě před příjezdem jednotek hasičů,“ uvedla Balážová. Během této nehody se na místě zranilo několik osob, dvě osoby byly zraněné vážně. Záchranáři je proto převezli do fakultní nemocnice v Šumperku.

„Likvidovali jsme také uniklé provozní kapaliny, na místo jsme povolali sypač, aby bylo možné zajistit příjezd náhradního přepravce a vyprošťovací techniky,“ dodala Balážová. Podle dostupných informací by místo mělo být již dávno průjezdné, na místě se však tvořily několikakilometrové kolony. Silničáři varují, že další sněžení se očekává, a proto je třeba i nadále jezdit se zvýšenou opatrností.

Foto IZS