A je to venku! Takové počasí bude na Vánoce. Něco takového jsme ještě nezažili, bude to hodně zajímavé

Takové počasí bude na Vánoce
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Každého zajímá, jaké počasí bude na Vánoce. Všichni bychom si totiž přáli, aby byly bílé Vánoce. Splní se nám sen? Meteorologové prozradili, jak to bude. Máme se opravdu na co těšit, ale někteří budou zklamáni.

Počasí je jako na houpačce. Například třetí adventní neděli svítilo sluníčko a někteří si mysleli, že je tady jaro. Obloha byla bez jediného mráčku, žádné přeháňky a teploty na sluníčku dosahovaly i pěti stupňů. Něco takového tady ještě nebylo. Proto se začali všichni ptát, jak to bude o Vánocích. Téměř každý by si totiž přál bílé Vánoce, které jsou opravdu jen v pohádkách.

Takové počasí bude na Vánoce

Počasí nás poslední adventní týden opravdu potrápí. „Od středy začnou přes Česko přecházet jednotlivé frontální systémy, oblačnosti i srážek bude hodně, často se bude měnit hranice sněžení od vrcholků hor po střední nadmořské výšky a bude větrno,“ uvedla Dagmar Honsová s tím, že nárazy větru mohou dosáhnout 50 až 70 km/h. „To, jaká bude hranice sněžení na Štědrý den, zda bude sněžit až od vyšších poloh, nebo se sněhové vločky dostanou do středních nadmořských výšek, zůstává stále nejisté,“ dodala Honsová. Štědrý den letos připadá na neděli. Šance na bílé Vánoce jsou tedy zatím dost velké a nikdo je ještě nezavrhuje.

Bude to napínavé

Všichni si tedy budou muset počkat na neděli, kdy je Štědrý den. Teprve tehdy se rozhodne, jaké počasí doopravdy bude. Předpověď počasí na pátek naznačuje zataženou a větrnou oblohu s nárazy západního větru dosahujícími rychlosti 55 až 70 km/h. Očekává se občasný déšť a na horách sněžení, které se bude postupně šířit z vyšších poloh. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 4 a 0 °C, zatímco denní teploty dosáhnou 3 až 7 °C.

Pro vánoční víkend zůstává nejisté, kam všude se sněhová nadílka rozšíří. V sobotu i neděli se předpokládá velká oblačnost, občasný déšť a sněžení, které bude začínat ve vyšších a přechodně i ve středních polohách. Ranní teploty se budou pohybovat okolo 0 °C, během dne pak lze očekávat teploty mezi 1 a 7 °C.

foto Unsplash